Søndagskamp mot LSK

Norges Fotballforbund (NFF) har i samråd med Norsk Toppfotball (NTF), Fotball Media (FM) og Discovery Networks (DNN) beramma TV-kamper for rundene 21 til 28.

Annonse:

I dag ble TV-kampene for runde 21 til 28 beramma, og det viktigste å merke seg er hjemmekampen mot Lillestrøm. 

Norges heteste derby spilles søndag 4. september klokka 20.00, og billettene legges ut for salg førstkommende onsdag. 

I utgangspunktet skal vi kun spille søndagskamper ut året, men dette kan endre seg om Bodø/Glimt kvalifiserer seg til Champions League. I så fall vil oppgjøret borte mot Odd og hjemme mot Sarpsborg 08 bli flytta til lørdag. 

Verdt å merke seg er også at i høstperioden justeres kamptidspunktene søndag med hovedrunde kl 17:00 og hovedkamp kl 19:00.

Se alle kampene under: 

Runde 21  Dag/DatoTidspunktKanal
Bodø/Glimt-Moldelørdag 3. september1800ESN
Haugesund-Tromsøsøndag 4. september1800ES+2
Kristiansund-Sandefjordsøndag 4. september1800ES+3
Strømsgodset-Aalesundsøndag 4. september1800ES+1
Rosenborg-Vikingsøndag 4. september1800ESN
Sarpsborg 08-HamKamlørdag 3. september1600ESN
Odd-Jervsøndag 4. september1800ES+4
Vålerenga-Lillestrømsøndag 4. september2000MAX
      
Runde 22  Dag/DatoTidspunktKanal
Aalesund-Sarpsborg 08søndag 11. september1800ES+4
HamKam-Vikingsøndag 11. september1800ES+3
Haugesund-Rosenborgsøndag 11. september1800MAX
Jerv-Moldesøndag 11. september1800ES+2
Kristiansund-Vålerengasøndag 11. september1800ES+1
Lillestrøm-Strømsgodsetsøndag 11. september1800ESN
Sandefjord-Oddlørdag 10. september1600ESN *
Tromsø-Bodø/Glimtlørdag 10. september1800ESN *
      
Runde 23  Dag/DatoTidspunktKanal
Bodø/Glimt-Haugesundsøndag 18. september1800ES+1
Molde-Aalesundsøndag 18. september2000MAX
Strømsgodset-Kristiansundsøndag 18. september1800ES+5
Rosenborg-Lillestrømsøndag 18. september1800ESN
Sarpsborg 08-Jervsøndag 18. september1800ES+4
Odd-HamKamlørdag 17. september1800ES+2
Viking-Tromsøsøndag 18. september1800ES+3
Vålerenga-Sandefjordsøndag 18. september1800ESN
      
Runde 24  Dag/DatoTidspunktKanal
Aalesund-Vikinglørdag 1. oktober1800ESN
HamKam-Jervsøndag 2. oktober1700ES+4
Haugesund-Oddsøndag 2. oktober1700ES+2
Kristiansund-Rosenborgsøndag 2. oktober1900MAX
Lillestrøm-Bodø/Glimtlørdag 1. oktober1800MAX
Sandefjord-Sarpsborg 08søndag 2. oktober1700ES+3
Tromsø-Moldelørdag 1. oktober1600ESN
Vålerenga-Strømsgodsetsøndag 2. oktober1700ES+1
      
Runde 25  Dag/DatoTidspunktKanal
Bodø/Glimt-Sandefjordlørdag 8. oktober1800MAX *
Jerv-Aalesundsøndag 9. oktober1700ES+4
Molde-HamKamsøndag 9. oktober1700ESN
Strømsgodset-Tromsøsøndag 9. oktober1700ES+3
Rosenborg-Vålerengasøndag 9. oktober1900MAX
Sarpsborg 08-Haugesundlørdag 8. oktober1800ESN
Odd-Kristiansundsøndag 9. oktober1700ES+2
Viking-Lillestrømsøndag 9. oktober1700ES+1
      
Runde 26  Dag/DatoTidspunktKanal
Aalesund-HamKamsøndag 16. oktober1700ES+2
Kristiansund-Haugesundsøndag 16. oktober1700ES+3
Lillestrøm-Moldesøndag 16. oktober1900MAX
Rosenborg-Strømsgodsetlørdag 15. oktober1800MAX
Sandefjord-Jervsøndag 16. oktober1700ES+4
Tromsø-Oddlørdag 15. oktober1600ESN
Viking-Sarpsborg 08søndag 16. oktober1700ES+1
Vålerenga-Bodø/Glimtsøndag 16. oktober1700ESN
      
Runde 27  Dag/DatoTidspunktKanal
Aalesund-Sandefjordsøndag 23. oktober1700ES+3
Bodø/Glimt-Kristiansundlørdag 22. oktober1800MAX *
HamKam-Strømsgodsetlørdag 22. oktober1800ESN
Haugesund-Lillestrømsøndag 23. oktober1700ES+1
Jerv-Vikingsøndag 23. oktober1700ES+2
Molde-Rosenborgsøndag 23. oktober1900MAX
Sarpsborg 08-Tromsøsøndag 23. oktober1900ES+4
Odd-Vålerengasøndag 23. oktober1700ESN *
      
Runde 28  Dag/DatoTidspunktKanal
Kristiansund-Aalesundsøndag 30. oktoberSøn 1700ES+2
Lillestrøm-Oddsøndag 30. oktoberSøn 1700ES+1
Strømsgodset-Haugesundlørdag 29. oktoberLør 1800ESN
Rosenborg-Bodø/Glimtlørdag 29. oktoberLør 1800MAX *
Sandefjord-HamKamsøndag 30. oktoberSøn 1700ES+3
Tromsø-Jervsøndag 30. oktoberSøn 1700ES+4
Viking-Moldesøndag 30. oktoberSøn 1900MAX
Vålerenga-Sarpsborg 08søndag 30. oktoberSøn 1700ESN *

                        
*  Dersom Bodø/Glimt kvalifiserer seg for deltakelse i UEFA Europe League flyttes deres kamper i runde 22, 25, 27 og 28 til søndag. I tillegg flyttes følgende kamper fra søndag til lørdag:
 

Lillestrøm

-

Strømsgodset

Søndag  1800

ESN

Runde 22

Odd

-

Vålerenga

Søndag 1700

TBA

Runde 27

Vålerenga

-

Sarpsborg 08

Søndag 1700

TBA

Runde 28

Se hele terminlisten her

Annonse fra Eliteserien: