
Tidlig rødt kort da Vålerenga tapte mot KBK
Kristiansund BK vant 2-0 da Vålerenga måtte spille nesten en hel omgang med én mann mindre. Video
Vålerenga skapte kampens første sjanse i søndagens bortekamp da Johan Lædre Bjørdal raga høyest på en corner etter drøyt 18 minutters spill, men det var hjemmelaget Kristiansund som hadde trøkket på eget gress i starten av oppgjøret.
Sjansefattig første 45
Vertene var veldig aggressive i presset og hindra Vålerenga i å komme ordentlig i gang med pasningsspillet. Det ble ofte brudd sentralt i banen, noe som ga rom for kontringer i mot, uten at det resulterte i all verden.
Selv om gutta spilte seg mer inn i kampen utover i omgangen, var det lite sjanser å skrive hjem om. Det lille som ble skapt var det hjemmelaget som sto for, og de kom gjerne etter balltap hos Vålerenga.
Scoring på overtid
Det så lenge ut til å gå mot en målløs førsteomgang på Kristiansund stadion, men innbytter Bendik Bye hos hjemmelaget ville det annerledes.
Torgeir Gjertsen fossa fremover langs venstresida og slo hardt inn langs bakken. I boksen fikk Bye stå merkelig aleine, og spissen brukte ett touch før han satte ballen sikkert ned i hjørnet til 1-0.
Se scoringa her:
Denne videoen er ikke tilgjengelig lenger
Kristiansund hadde gjort hjemmeleksen sin før møtet med Vålerenga, og gjorde det vanskelig for gutta våre å komme i gang med pasningsspillet.
Gult + gult blir rødt
Vondt ble til verre for Vålerenga da Efrain Juarez takla Torgeir Gjertsen helt nede ved dødlinja etter 49 minutter.
Saken fortsetter under bildet.

Høyrebacken var på ball, men tok mann i tillegg og dommer Dag Vidar Hafsås var raskt nede i lomma for å plukke opp det gule kortet. Dette var Juarez sitt andre i kampen, og Vålerenga måtte spille nesten en hel omgang med én mann mindre.
Veien tilbake i matchen ble naturligvis lang, og vertene var nærmere dobling enn Vålerenga var utligning. Og dobling ble det også da Kristoffer Hoven satte inn 2-0 fem minutter før slutt.
– Vi spilte på oss dumme brudd sentralt i banen. Gutta jobba steinhardt etter det røde kortet, men det ble tungt i dag, sa Ronny Deila etter kampslutt.
Molde neste
Årets første bortekamp endte med 2-0-tap for Vålerenga etter en scoring i hver omgang. Nå må gutta omstille hodene, for allerede om tre dager, onsdag 10. april, venter en ny bortekamp når Molde er verter på Aker stadion.
Kampfakta
Kristiansund BK - Vålerenga 2-0 (1-0)
Runde 2: Kristiansund stadion
3984 tilskuere
Målscorer KBK: Bendik Bye (45'), Kristoffer Hoven (85')
Vålerengas lag: Kwarasey (K) - Juarez, Lædre Bjørdal, Tollås Nation, Adekugbe - Abu (Azemi 70'), Lekven - Shala, Ejuke (Vega 80'), Finne (Nakkim 50') - Vilhjalmsson.
Gult kort Vålerenga: Efrain Juarez, Chidera Ejuke,
Rødt kort Vålerenga: Efrain Juarez (to gule)