Mata imponert over Vålerenga

Spanjolen var fornøyd etter kampslutt og ga VIFTV en lovnad hvis laget vant Premier League kommende sesong.

Godta informasjonskapsler for å se video

Juan Mata fikk spille den første omgangen på Ullevaal Stadion søndag kveld, og etter kampslutt var spanjolen imponert over Vålerenga og den norske fansen. 

Annonse:

- Det var bra for oss å få en god gjennomkjøring før supercupen, og så tror jeg det var bra for Vålerenga også. De spilte bra i førsteomgangen da jeg var på banen, og hadde noen gode perioder med ballen, sier Mata og legger til: 

- Jeg tror alle på stadion hadde en fin opplevelse i dag, og banen var perfekt. Vi fikk hilst på våre skandinaviske fans så alle er happy. 

De fire siste gangene Manchester United har brukt preseason i Norge har det endt med seriegull i England. Hvis det skjer igjen lover Mata å komme til VIFTV for å prate om det. 

- Det var jeg ikke klar over, men hvis det skjer denne sesongen skal jeg komme tilbake hit å prate om det, avslutter han med et smil. 

Se intervjuet øverst i saken. 

Annonse fra Eliteserien: