- Han er den beste jeg har vært borti

Dag-Eilev Fagermos trenerteam er komplett, og på overgangsvinduets siste dag ble den siste avtalen re-signert.

Annonse:


Flere i trenerteamet gikk på utgående kontrakter, men mandag ettermiddag ble siste signatur satt på papiret. Vålerengas trenerteam er satt for de neste to årene! 

- Jeg er veldig glad for at alt er på plass. Vi er et tverrfaglig team med ulik bakgrunn, og jeg mener vi har den kompetansen som trengs for å være i toppen slik vi ønsker med Vålerenga, sier Dag-Eilev Fagermo. 

Trenerteamet består dermed av sjefen sjøl, Dag-Eilev, og assistentene Kenneth Dokken og Igor Aase. Sistnevnte har også hovedansvaret for analysen og høster store ord fra hovedtreneren. 

- Igor har blitt mer som en assistent sammen med Kenneth, men har også ansvaret for analysen og spillerutvikling. Han er veldig, veldig god på analyse, faktisk den beste jeg har vært borti. I tillegg er han veldig flink med de yngre spillerne, sier Fagermo. 

Saken fortsetter under bildet. 

Dag-Eilev Fagermo er strålende fornøyd med teamet. Her fra en seier på Intility Arena tidligere i år (Foto: Fredrik Hagen / NTB)
Dag-Eilev Fagermo er strålende fornøyd med teamet. Her fra en seier på Intility Arena tidligere i år (Foto: Fredrik Hagen / NTB)

Evigunge Gjermund Østby er, sammen med de andre, også med i to nye år. Det gleder hovedtreneren. 

- Vi har veldig mye erfaring i Gjermund. Han har vel vært her siden Vålerenga vant på 60-tallet, sier han lattermildt og fortsetter: 

- Han er en fantastisk person, reiseleder og også en veldig dyktig keepertrener. Når vi har to unge keepere, trenger vi en erfaren trener.  

Fysisk trener Moa Dajani og fysioterapeut Fredrik Birkemo er også med i to nye år, og det er liten tvil om at Fagermo er fornøyd med jobben som leveres fra den kanten og.

- Moa har vi tatt opp fra egen junioravdeling som fysisk trener. Han har en fantastisk arbeidsmoral og er veldig kunnskapsstrerk. Så har vi Birkemo. Han er en helt unik fotballfysio, den beste i klassen rett og slett. Sammen med sportssjef Jørgen Ingebrigtsen mener jeg vi har et team som kan ta oss dit vi ønsker, avslutter han.  

Vi gratulerer alle med nye avtaler og gleder oss til fortsettelsen sammen med dere! 

Annonse fra Eliteserien: