Første start i Eliteserien

Stian Sjøvold har venta i tre år, og endelig kom muligheten.

Annonse:

Den talentfulle midtbanespilleren kom til Vålerenga fra Rosenborg allerede som 16-åring, og to år og ti måneder senere kom endelig den første kampen fra start i Eliteserien. 

- Det var utrolig gøy, og noe jeg har ventet en god stund på. Selvfølgelig var det synd det endte som det gjorde på søndag, men utrolig kult å få starte en kamp foran Østblokka, sier Stian Sjøvold og fortsetter:

- Jeg kjente selvfølgelig på litt spenning i kroppen, i og med at det var første kamp og man føler man må prestere. Men det var utrolig gøy å få sjansen og tilliten fra trenerne, og at de syns jeg er god nok. 

Det var mye positivt å ta med seg fra de minuttene han spilte, for da 19-åringen ble bytta ut sto det fortsatt 2-1 til Vålerenga. 

- Jeg føler ikke at jeg fikk vist helt hvilken spiller jeg er og at jeg har mer og gå på, men det var en okay start til å være første kamp, sier han. 

Se hele praten med Sjøvold her: 

Toppfoto: Kim Erik Eriksen

Annonse fra Eliteserien: