Jakten på en ny nøkkelspiller er i gang!

Vålerenga Fotball Elite søker etter en ambisiøs og nytenkende salgs- og partneransvarlig. Kanskje er det nettopp deg?

Annonse:

Vålerenga er en svært sterk merkevare som vi stadig søker etter å videreutvikle.  

Som salgs- og partneransvarlig i Vålerenga Fotball Elite vil du bli en del av et team som har det kommersielle ansvaret for salg og forvaltning av klubbens samarbeidspartnere, sponsorer og VIP-kunder.

I denne jobben vil du få ansvaret for å bygge opp din egen portefølje, du skal være en aktiv deltaker i videreutviklingen av våre konsepter både operativt og strategisk, og du vil ha en aktiv rolle på de forskjellige arrangementene i klubbens regi, spesielt kampdag på Intility Arena.

Hvem er du?

Vi ønsker å komme i kontakt med en fremoverlent relasjonsbygger som er sosial, ambisiøs og resultatorientert. Vi vil bli bedre kjent med deg som ser muligheter for nysalg og produktutvikling, og ser gode løsninger for våre partnere.

Du liker utfordringer, liker å jobbe med mennesker og er målbevisst. I denne stillingen må du være en racer på å skape gode kunderelasjoner, forvalte en egen kundeportefølje og ikke minst være en god selger. Vi blir forbundet med høyt tempo, spennende utfordringer og stor eksponering. 

Vålerenga er klubben for alle, og det er viktig at du ser verdier i alt fra lokale hjørnesteinsbedrifter til nasjonale og internasjonale merkevarer. I samråd med partnere skal du utarbeide løsninger og konsepter som både sikrer større inntekter for klubben, og mer verdi (ROI) for den enkelte partner.

Har du utdanning innen salg, markedsføring og/eller prosjektledelse, eller har du god og dokumentert erfaring innen området? Har du kompetanse innen digitalt salg og et bredt nettverk? Da ønsker vi at du sender oss en e-post eller tar kontakt via telefon.

Ansvar/arbeidsoppgaver

 • Aktivt salg av samarbeidsavtaler til nye og eksisterende samarbeidspartnere
 • Medansvarlig for VIP-produktet på kampdag
 • Definere og utvikle nye kommersielle muligheter og produkter
 • Identifisere nye inntektsområder
 • Arrangere partneraktiviteter sammen med kommersiell avdeling

Ønskede personlige egenskaper

 • Strukturert og systematisk med stor gjennomføringskraft
 • Høyere utdanning innen markedsføring, salg eller prosjektledelse er ønskelig. Arbeidserfaring og dokumenterte resultater kan veie opp for manglende utdanning.
 • Relevant erfaring fra salg og/eller salgsledelse, gjerne fra bedriftsmarkedet
 • God relasjonsbygger og tillitsskapende
 • Er nytenkende og engasjerende
 • Gode formidlingsevner på norsk og engelsk, skriftlig og muntlig
 • Resultatorientert og en sult for å oppnå resultater
 • Erfaring og kunnskap med digitalt salg og kommunikasjon
 • Mestrer perioder med høyt arbeidspress og mange baller i lufta
 • Det er en fordel med erfaring fra idrett og kultur og/eller erfaring fra å jobbe med næringslivsrelasjoner på ulike nivå

Vi tilbyr

 • Fast 100% stilling
 • Spennende og utfordrende jobb i Oslo´s største fotballklubb med mål om å bli Norges ledende klubb både sportslig og kommersielt
 • Konkurransedyktige betingelser
 • En viktig jobb i utviklingen av Vålerenga Fotball Elite

Stillingen får en nøkkelrolle i klubbens videre utvikling av kommersiell avdeling.

Er du den vi leter etter? Da vil vi gjerne høre fra deg!

Søknadsfrist 10.august. Aktuelle kandidater blir kontaktet fortløpende.

Send inn CV og søknad til [email protected] eller ta kontakt på tlf. 461 30 271.

Annonse fra Eliteserien: