Eliteseriedebut i går og to scoringer i dag!

Jones El-Abdellaoui med drømmedøgn da Vålerenga 2 slo Asker 4-1 på bortebane.

Annonse:

Mandag kveld var det klart for ny kamp i PostNord-ligaen da Asker Fotball var verter på Føyka kunstgress. Vålerenga 2 kom fra en svak kamp hjemme mot Brattvåg i forrige runde, og var revansjelysten. 

Hjemmelaget kom best i gang på eget kunstgress, og allerede etter tre minutter sendte Sindre Mauritz-Hansen Asker i føringen. 

Vertene hadde flere store muligheter til å doble ledelsen, men misbrukte sjansene. I stedet fikk Vålerenga 2 straffe da Seedy Jatta ble felt innafor 16-meteren, og Jacob Dicko Eng utligna sikkert fra krittmerket.

Etter 39 minutter viste Jones El-Abdellaoui hvorfor han fikk Eliteseriedebuten i går kveld. 16-åringen dro til med utsida av høyrefoten og sendte Vålerenga 2 i ledelsen med en utsøkt avslutning fra 17 meter. 

På overtid i den første omgangen fikk hjemmelaget corner, og det var nesten utrolig at det ikke sto 2-2. Gutta i kongeblått sleit med å klarere, men da Seedy Jatta til slutt fikk kontroll på kula gikk det hurtig fremover. 

Ballen havna hos Jacob Dicko Eng, og 17-åringen er virkelig i scoringshumør om dagen. En dragning innover i banen og pang så var unggutta oppe i 3-1 da lagene gikk i garderoben. 

Asker, som ligger under streken, jakta naturligvis scoring etter hvilen, men dette var Vålerenga 2s kveld. Et drøyt kvarter før slutt satte El-Abdellaoui inn sitt andre for kvelden og fastsatte sluttresultatet til 1-4. En strålende kamp og tre meget viktige poeng for våre unge talenter. 

Les kampfakta her

 

Annonse fra Eliteserien: