Moa til Bundesliga

Vålerenga enige om overgang for toppscorer Mohammed Abdellaoue.

Vålerenga har blitt enige med den tyske Bundesligaklubben Hannover 96 om en overgang for Mohammed Abdellaoue (24).

- Vi er enige med Hannover om rammene for en overgang for Moa og han reiser ned nå for å forhandle om personlig kontrakt og gjennomgå den obligatoriske medisinske sjekken i Tyskland, sier sportsdirektør Truls Haakonsen til vif-fotball.no.

- Moa har vært en viktig spiller for Vålerenga, og alle kan jo se hva han har levert for oss denne sesongen. Det er derfor beklagelig at vi mister Moa nå. Vi hadde et ønske om å beholde han i klubben, men Moa har vært krystallklar på at han ønsket seg til utlandet i dette overgangsvinduet.

Vil forsterke

Moa forlater Vålerenga som Tippeligaens toppscorer. Vålerenga ser nå etter en erstatter.

- Vi har meget gode offensive spillere i stallen vår i dag, men er alltid på utkikk etter spillere som kan forsterke oss.

- Når det er sagt må det eventuelt være en fornuftig løsning for Vålerenga og en spiller som kan forsterke førsteelleveren umiddelbart. Vi ønsker ikke å gjøre noe overilt eller å se på kortsiktige løsninger da vi har spillere i stallen som er gode nok til å gjøre jobben for oss, avslutter Haakonsen.

Moas VIF-karriere

Mohammed Abdellaoue kom til Vålerenga fra Skeid før 2008-sesongen og debuterte fra start med to scoringer borte mot Lillestrøm. Han scoret ni seriemål og syv cupmål i sin første sesong i Vålerenga. Han ble også den store cuphelten med sine to scoringer i cupfinalen mot Stabæk samme året.

Moa var plaget av skader i oppkjøringen til 2009-sesongen og endte til slutt opp med seks Tippeligascoringer den sesongen.

Foran årets sesong fikk Moa en oppkjøringsperiode uten skader og i Vålerengas nye spillestil har han scoret 15 mål på 19 kamper fra start i Tippeligaen denne sesongen.

Moa har totalt spilt 78 obligatoriske kamper for Vålerenga og scoret 40 mål. I Tippeligaen har Moa vært på banen 67 ganger og scoret 30 mål.

Se Moas VIF-mål i 2010 her

Foto: Digitalsport

Publisert 17.08.10 11:28 Del på Facebook Del på Twitter