Skullerud slutter i Vålerenga

Tor Ole Skullerud gir seg som hovedtrener i Vålerenga.

- Jeg tar konsekvensen av den situasjonen Vålerenga befinner seg i nå. For å snu en tung periode trenger klubben folk som er 100 prosent motivert og fulle av energi for å snu dette. Mitt batteri er rimelig flatt og jeg tror derfor at andre bør få muligheten til å bringe dette videre, sier Skullerud.

Skullerud ble ansatt som hovedtrener i Vålerenga november 2007, og sammen med spillende manager Martin Andresen ledet han laget til NM-tittel forrige sesong.

- Jeg har hatt en fin tid i Vålerenga, og har blitt glad i spillergruppa, men nå er resultatene og klubben viktigst, sier Skullerud.

- Martin Andresen vil inntil videre overta treneransvaret. Martin er skadet, og leder laget i trening og kamp, sier sportsdirektør Truls Haakonsen.

- Jeg beklager at Tor Ole gir seg, men respekterer hans valg og vil takke han for samarbeidet, sier Martin Andresen.

Diskutér Toros avskjed her

Foto: Lasse A. Vangstein/VIF Media

Publisert 26.08.09 09:30 Del på Facebook Del på Twitter