Jobber i Sandefjord – elsker Vålerenga

Sandefjord-speaker Arne Thorsen har hjertet i Vålerenga.

Speakeren på SFs hjemmekamper er lidenskapelig Vålerenga-supporter. Fascinasjonen for Vålerenga startet i 1980. Da så han Vålerenga slå Lillestrøm i cupfinalen, og senere kikket han på et program om Sotahjørnet og Vålerenga-miljøet.

– Da ble jeg fascinert for alvor. På 80-tallet fikk jeg drakten og strømpene til Erik Foss da de var på treningsleir i Sandefjord. Den drakta har jeg fortsatt. Det er en av de gode gamle med påsydd nummer på ryggen og brodert klubblogo, sier han til Sandefjords Blad .

I dag blir han fornøyd uansett resultat.

– Alle resultater er ok. Som SF-speaker håper jeg jo på tre poeng, men som Vålerenga-supporter er borteseier helt kurant. Og jeg gråter jo ikke av et uavgjortresultat heller. Da får begge lagene mine litt hver, sier han.

Foto: Morten Olsen/Digitalsport

Publisert 20.06.09 11:42 Del på Facebook Del på Twitter