To Mos-mål holdt ikke

Vålerenga ble nådeløst straffet for defensivt slurv.

- Vi vinner ikke kamper når vi slipper inn fire mål. Vi var rufsete i forsvarsspillet vårt og fikk betale dyrt for det, sier Vålerenga-trener Andreas Holter etter mandagens 3-4-tap mot serieleder Tønsberg på Valle.

- Men selv om vi er misfornøyd med egen innsats, må vi rose Tønsbergs angrepsspillere. Spissparet vi møtte i dag er det klart beste vi har møtt i år. De var flinke til å bevege seg og skapte mye trøbbel for oss.

For sløve
Med to strake tap i bagasjen jaget Vålerenga seier mot opprykksfavoritt Tønsberg.

- Vi kom egentlig ganske godt i gang og hadde to gode muligheter allerede etter et par minutter. Men vi var for sløve bakover og ga Tønsberg spillerom nok til å ta ledelsen før kvarteret var spilt.

Etter drøye halvtimen utliknet Kristian Brix.

- Vi klarte å jobbe oss inn i kampen igjen og det var helt fortjent at vi fikk et utlikningsmål. Dessverre glapp det litt for oss igjen i sluttminuttene slik at vi havnet under ved pause.

- Det var egentlig en grei førsteomgang fra vår side og vi hadde trua på at vi kunne snu kampen da vi gikk på banen i andreomgang.

To kjappe mål
Slik skulle det imidlertid ikke gå. To kjappe Tønsberg-scoringer sendte Vålerenga tre mål bak.

- Vi havnet på etterskudd i begynnelsen av omgangen og fikk ikke spillet til å flyte. Vi ble slående mye langt på Berre alene på topp. Da vi byttet inn Mos og la om til to spisser fikk vi imidlertid mye mer trøkk og kjørte kampen de siste 25 minuttene.

- Tønsberg ble veldig slitne og jeg trodde vi skulle kapre ett poeng da vi reduserte til 3-4. Men selv om vi pressa og styrte spillet kom ikke den siste feite sjansen som vi ventet på.

Dermed havnet alle tre poengene i Tønsberg.

- Kampen sett under ett er det ingenting å si på det. Tønsberg er det beste laget vi har møtt i år og kunne for scoret flere mål. Samtidig føles det litt surt rett etter kampen at vi ikke klarte å dytte inn 4-4 når Tønsberg var helt sluttkjørt, forteller Holter som fremhever Mostafa Abdellaoue og Morten Berre som Vålerengas beste spillere.

- Mos hadde et veldig godt innhopp og snudde nesten kampen for oss med sine to scoringer. Berre spilte igjen en god rekruttkamp og viste at han er en gjennomført proff spiller. Han spilte mye for a-laget i går og fikk tilbud om å gå av tidlig i dag, men valgte selv å bli på banen i samtlige nitti minutter.

Vil vinne mot Lillestrøm
Tapet mot Tønsberg var Vålerenga-rekruttenes tredje på rad.

- Det er ingen krise foreløpig. Vi startet sesongen godt og plukket bra med poeng, men vi trenger noen trepoengere snart for å slippe en høst med ryggen mot veggen. Det vil smake ekstra god om den trepoengeren kommer mot Lillestrøm 2 neste fredag.

Vålerenga 2 – Tønsberg 3-4 (1-2)
Hafslundbanen

Mål: 0-1 Christian Østli (14), 1-1 Kristian Brix (32), 1-2 Christian Østli (40), 1-3 Christian Østli (53), 1-4 Petter Hermansen (56), 2-4 Mostafa Abdellaoue (71), 3-4 Mostafa Abdellaoue (79)

Vålerengas lag: Øyvind Bolthof – Emilio Garcia, Stefan Strandberg (Andreas Aanesrud fra 45), Prince Mambouana, Juan Fuenmayor - Mario Roberto Martínez, Harmeet Singh, Nikolai Djupesland – Anders Lie (Mostafa Abdellaoue fra 60), Morten Berre, Kristian Brix

Publisert 15.06.09 21:31 Del på Facebook Del på Twitter