- Veldig bra resultat

Andreas Holter var strålende fornøyd etter å ha slått Drøbak/Frogn.

Vålerengas juniorer slo Drøbak/Frogn 3-1 i Vallhall torsdag ettermiddag. Bortelaget tok ledelsen tidlig i kampen. Situasjonen oppstod etter en corner hvor Vålerenga spilte ballen ut. Drøbak/Frogn vant tilbake ballen i gunstig posisjon og fikk den inn foran mål hvor de fikk kranglet ballen i mål på noe som kunne ligne på angrep på keeper.

Syv minutter før pause utlignet Vålerenga, med Mohammed Fellahs comback-scoring.

Kvarteret ut i andre omgang brøyt Amin Nouri og satt fart framover. I rett øyeblikk spilte han videre til Adnan Haidar som banket inn en markkryper fra hjørnet av 16-meteren.

Sluttresultatet ble fastsatt fem minutter før slutt da Mikael Johansen smalt et frispark fra 18 meter i mål.

Foto: Thomas Brekke Sæteren/VIF Media

- Dette var et veldig bra resultat. Vi har litt flyt som vinner 3-1, men vi slår Drøbak/Frogn som er så robuste. Vi holder unna både på dødball og ellers. Det er veldig sterkt, sier hovedtrener Andreas Holter til vif-fotball.no.

Svar på tiltale

Vålerenga vant 4-3 i forrige seriekamp, og da var Holter noe misfornøyd med forsvarsspillet.

- Vi svarer på tiltale i forhold til forsvarsspillet vårt. I dag var det mye bra i det bakre leddet etter en litt ruskete start. Framover på banen ble det også bra etter hvert som vi fikk satt forsvaret, sier Holter.

- Først og fremst vinner vi på knalltøff og disiplinert jobbing i dag. Jeg tror Drøbak/Frogn vil henge med i toppen av sin avdeling i 2.divisjon, og det er sterkt av oss å slå de med et såpass ungt mannskap som vi stiller med i dag.

Fellah tilbake

Mohammed Fellah var som kjent tilbake på banen i denne kampen, et comeback som gledet Holter veldig.

- Det var utrolig gøy å se Fellah igjen. Utover omgangen fikk vi også se han kose seg utpå der, han var mye involvert og viser at han er en kjempegod spiller.

- Jeg er sikker på at Fellah kommer tilbake. Han har den indre drivkraften og gløden som kreves til å bli en toppspiller, et brennende ønske om å bli god, og jeg tror Vålerenga får mye glede av han framover, avslutter Holter.

Vålerenga jr. – Drøbak/Frogn A 3-1 (1-1)
Treningskamp, Vallhall, 26.mars

Mål: 0-1 Drøbak/Frogn (7), 1-1 Mohammed Fellah (38), 2-1 Adnan Haidar (60), 3-1 Mikael Johansen (85)

Gule kort Vålerenga: Kajan Kiruba og Momodou Darboue

Vålerengas lag: Gudmund Taksdal Kongshavn – Amin Nouri, Prince Mambouana, Stian Eriksen (Soliman Aoudia), Emilio Garcia – Momodou Darboue (Mikael Johansen inn 45), Nikolai Djupesland – Kajan Kiruba (Mohammed Ali Darazzi inn 65), Mohammed Fellah (Savas Tirit inn 45), Adnan Haidar – Anders N. Lie (Stefan Mimic inn 65)

Publisert 26.03.09 18:29 Del på Facebook Del på Twitter